Certifierade företag

Certifierade företag

Här hittar du en lista över de företag som certifierat sin personal via utbildningen Arbeten på drivmedelsanläggningar, Risker - Regler - Ansvar.

 

Listan innehåller SPT:s medlemsföretag samt andra företag med certifierad personal.

Medlemmar i Sverige

Företag Verksamma inom området Kategori 1Kategori 2Kategori 3
AB Herbert Sjöström 24 300
ACO Nordic AB 8 001
Afriso Ema AB 6 100
Bensin & Oljeintallationer AB 13 600
Bensin & Rörtjänst i Göteborg AB 50 5900
Bensinmontage Niklas Eriksson AB 16 900
Bensinteknik i Helsingborg AB 15 1500
Borgströms Kvalitetskonsult AB 1 100
Bygg&Bensinanläggningar i Grums AB 4 000
CODAB AB 10 100
Contro Tech AB 6 300
Drivmedelsteknik AB 25 1000
El & Teknikservice I Östergötland AB 2 100
El-Effekt System Service AB 200
El-Extra i Kristianstad AB 2 200
Ellge Cisterntenik AB 8 800
ELPM AB 10 900
Engborg & Partners AB 2 300
Environ Systems Svenska AB 300
Falu Tank AB 7 700
FJ´s Reparationsteknik AB 400
GB Tank AB 4 300
Geoserve AB 13 1100
Gilbarco Veeder-Root 37 3200
Golder Associates AB 020
Gävle Cisternplast AB 14 700
Identic AB 10 100
Istobal Sverige AB 001
Key Consult AB 1 100
Kjell Anderson Contracting AB 45 4400
Klotterkonsulten AKS AB 15 1800
Midroc Miljöteknik AB 15 900
NHS Industri & Miljöservice 4 100
Norrköping Svets&Reparation AB 200
Orbicon AB 40 0490
Petromontage i Kristianstad AB 4 400
PMS Cistern och Drivmedelsserv AB 12 900
PSK SYD AB 8 400
R-C Drivmedelsanläggningar AB 7 000
Ragn-Sells AB 32 2600
Relita Industri & Skadeservice AB 200
RGS Nordic 29 1700
RISE (SP) Kalibrering & Verifiering 35 3500
Sanocon AB 10 800
Spol & Industriservice AB 6 300
Suez Recycling AB 57 600
Svensk Asfaltservice AB 9 1000
Teknik & IT Service i Gävle AB 2 200
Tönner Tech AB 1 100
Töreboda Svets AB 3 000
Wennstrom Entreprenad AB 10 800
Wennstrom Flow Control AB 3 000
Wennstrom Fuel Systems AB 69 3400
Widepalms Elektriska AB 4 400
Yrkesakademin AB 700
ÅF Infrastructure AB 46 0270
Ö-viks Pump & Miljö AB 4 300

Andra företag i Sverige

Företag Verksamma inom området Kategori 1Kategori 2Kategori 3
Morgan Gustavsson Entreprenad AB 1 100
Kristianstad Bygg & Montage 100
APPTEK Teknik Applikationer AB 1 100
Bravida Sverige AB 100
ADM Dariusz Matwijczyk 100
Qstar Försäljning AB 500
Geosigma AB 010
SPT Association 000
GH Gräv Halmstad 000
Jidellco Solution AB 000
Processkontroll AB 400
Quant Service Sweden AB 400
Ohlssons i Landskrona AB 100
Add Cream 200
Circle K Sverige AB 800
Sebastian Miscikowski Firma Remontowo-Budowlana ul. Mostowska 6 100
Wewab 100
OKQ8 AB 1800
R. Nilssons Elektriska AB 2 100
OK Örnsköldsvik Ekonomisk förening 100
Thim Bäcklund entreprenad AB 100
Aspa rör & gräv 300
Swedavia AB, Arlanda 14 200
St1 Sverige AB 010
BD Service AB 100
PO Björke Entreprenad AB 600
Svensk Biogas i Linköping AB 500
V Persson Montage AB 100
Markmästarna i Östergötland AB 300
Wojciech Cieslinski 100
U-Schakt ek förening 100
Björks Rent a Man AB 100
Oljeshejkerna Johnsson AB 100
Preem AB 1000
elteknik i alvesta 100
Linnéuniversitet 000
Lukasz Matwijczyk 100
Fa:No Tano 100
FM 000
Marek Pustelnik 100
Svevia AB 000
remontowo-budowlana 100

Medlemmar i Danmark

Företag Verksamma inom området Kategori 1Kategori 2
CGH Nordic 00
Cogétil Scandinavia 00
Dansk El & Teknik A/S 10
Ejlskov A/S 00
FTC A/S 00
H. Orloff ApS 00
NPS A/S 00
Wennstrom Fuel Systems A/S 10

Andra företag i Danmark

Företag Verksamma inom området Kategori 1Kategori 2
Uno-X Automat A/S 00
A/S Dansk Shell 00
Artelia 00
Team Wash ApS 00
Statoil Fuel & Retail A/S 00
Thorkild Madsen A/S 00
Q8 Danmark A/S 00

Medlemmar i Sverige

AB Herbert Sjöström
Kategori 1: 3st
Active in the field: 24
ACO Nordic AB
Kategori 3: 1st
Active in the field: 8
Afriso Ema AB
Kategori 1: 1st
Active in the field: 6
Bensin & Oljeintallationer AB
Kategori 1: 6st
Active in the field: 13
Bensin & Rörtjänst i Göteborg AB
Kategori 1: 59st
Active in the field: 50
Bensinmontage Niklas Eriksson AB
Kategori 1: 9st
Active in the field: 16
Bensinteknik i Helsingborg AB
Kategori 1: 15st
Active in the field: 15
Borgströms Kvalitetskonsult AB
Kategori 1: 1st
Active in the field: 1
Bygg&Bensinanläggningar i Grums AB
Active in the field: 4
CODAB AB
Kategori 1: 1st
Active in the field: 10
Contro Tech AB
Kategori 1: 3st
Active in the field: 6
Drivmedelsteknik AB
Kategori 1: 10st
Active in the field: 25
El & Teknikservice I Östergötland AB
Kategori 1: 1st
Active in the field: 2
El-Effekt System Service AB
Kategori 1: 2st
El-Extra i Kristianstad AB
Kategori 1: 2st
Active in the field: 2
Ellge Cisterntenik AB
Kategori 1: 8st
Active in the field: 8
ELPM AB
Kategori 1: 9st
Active in the field: 10
Engborg & Partners AB
Kategori 1: 3st
Active in the field: 2
Environ Systems Svenska AB
Kategori 1: 3st
Falu Tank AB
Kategori 1: 7st
Active in the field: 7
FJ´s Reparationsteknik AB
GB Tank AB
Kategori 1: 3st
Active in the field: 4
Geoserve AB
Kategori 1: 11st
Active in the field: 13
Gilbarco Veeder-Root
Kategori 1: 32st
Active in the field: 37
Golder Associates AB
Kategori 2: 2st
Gävle Cisternplast AB
Kategori 1: 7st
Active in the field: 14
Identic AB
Kategori 1: 1st
Active in the field: 10
Istobal Sverige AB
Kategori 3: 1st
Key Consult AB
Kategori 1: 1st
Active in the field: 1
Kjell Anderson Contracting AB
Kategori 1: 44st
Active in the field: 45
Klotterkonsulten AKS AB
Kategori 1: 18st
Active in the field: 15
Midroc Miljöteknik AB
Kategori 1: 9st
Active in the field: 15
NHS Industri & Miljöservice
Kategori 1: 1st
Active in the field: 4
Orbicon AB
Kategori 2: 49st
Active in the field: 40
Petromontage i Kristianstad AB
Kategori 1: 4st
Active in the field: 4
PMS Cistern och Drivmedelsserv AB
Kategori 1: 9st
Active in the field: 12
PSK SYD AB
Kategori 1: 4st
Active in the field: 8
R-C Drivmedelsanläggningar AB
Active in the field: 7
Ragn-Sells AB
Kategori 1: 26st
Active in the field: 32
Relita Industri & Skadeservice AB
Kategori 1: 2st
RGS Nordic
Kategori 1: 17st
Active in the field: 29
RISE (SP) Kalibrering & Verifiering
Kategori 1: 35st
Active in the field: 35
Sanocon AB
Kategori 1: 8st
Active in the field: 10
Spol & Industriservice AB
Kategori 1: 3st
Active in the field: 6
Suez Recycling AB
Kategori 1: 6st
Active in the field: 57
Svensk Asfaltservice AB
Kategori 1: 10st
Active in the field: 9
Teknik & IT Service i Gävle AB
Kategori 1: 2st
Active in the field: 2
Tönner Tech AB
Kategori 1: 1st
Active in the field: 1
Töreboda Svets AB
Active in the field: 3
Wennstrom Entreprenad AB
Kategori 1: 8st
Active in the field: 10
Wennstrom Flow Control AB
Active in the field: 3
Wennstrom Fuel Systems AB
Kategori 1: 34st
Active in the field: 69
Widepalms Elektriska AB
Kategori 1: 4st
Active in the field: 4
Yrkesakademin AB
Kategori 1: 7st
ÅF Infrastructure AB
Ö-viks Pump & Miljö AB
Kategori 1: 3st
Active in the field: 4

Andra företag i Sverige

Morgan Gustavsson Entreprenad AB
Kategori 1: 1st
Active in the field: 1
Kristianstad Bygg & Montage
Kategori 1: 1st
APPTEK Teknik Applikationer AB
Kategori 1: 1st
Active in the field: 1
Bravida Sverige AB
Kategori 1: 1st
ADM Dariusz Matwijczyk
Kategori 1: 1st
Qstar Försäljning AB
Kategori 1: 5st
Geosigma AB
Kategori 2: 1st
SPT Association
GH Gräv Halmstad
Jidellco Solution AB
Processkontroll AB
Kategori 1: 4st
Quant Service Sweden AB
Kategori 1: 4st
Ohlssons i Landskrona AB
Kategori 1: 1st
Add Cream
Kategori 1: 2st
Circle K Sverige AB
Kategori 1: 8st
Sebastian Miscikowski Firma Remontowo-Budowlana ul. Mostowska 6
Kategori 1: 1st
Wewab
Kategori 1: 1st
OKQ8 AB
Kategori 1: 18st
R. Nilssons Elektriska AB
Kategori 1: 1st
Active in the field: 2
OK Örnsköldsvik Ekonomisk förening
Kategori 1: 1st
Thim Bäcklund entreprenad AB
Kategori 1: 1st
Aspa rör & gräv
Kategori 1: 3st
Swedavia AB, Arlanda
Kategori 1: 2st
Active in the field: 14
St1 Sverige AB
Kategori 2: 1st
BD Service AB
Kategori 1: 1st
PO Björke Entreprenad AB
Kategori 1: 6st
Svensk Biogas i Linköping AB
Kategori 1: 5st
V Persson Montage AB
Kategori 1: 1st
Markmästarna i Östergötland AB
Kategori 1: 3st
Wojciech Cieslinski
Kategori 1: 1st
U-Schakt ek förening
Kategori 1: 1st
Björks Rent a Man AB
Kategori 1: 1st
Oljeshejkerna Johnsson AB
Kategori 1: 1st
Preem AB
Kategori 1: 10st
elteknik i alvesta
Kategori 1: 1st
Linnéuniversitet
Lukasz Matwijczyk
Kategori 1: 1st
Fa:No Tano
Kategori 1: 1st
FM
Marek Pustelnik
Kategori 1: 1st
Svevia AB
remontowo-budowlana
Kategori 1: 1st

Medlemmar i Danmark

CGH Nordic
Cogétil Scandinavia
Dansk El & Teknik A/S
Kategori 1: 1st
Ejlskov A/S
FTC A/S
H. Orloff ApS
NPS A/S
Wennstrom Fuel Systems A/S
Kategori 1: 1st

Andra företag i Danmark

Uno-X Automat A/S
A/S Dansk Shell
Artelia
Team Wash ApS
Statoil Fuel & Retail A/S
Thorkild Madsen A/S
Q8 Danmark A/S