Styrelsen

Styrelsen

Styrelsen är SPT Association's verkställande organ. Den består av minst fem och högst sjutton medlemmar. Målet är att olika länder och landsdelar samt företag av olika storlekar, ska vara representerade i styrelsen.

Jan-Erik Lindström,  Generalsekreterare

+46 708 32 60 00 / +46 70 332 74 77 / jan-erik@sptass.eu
Arnäsvall, Örnsköldsvik

 

Niklas Nagorny, Vice generalsekreterare Sverige

+46 898 01 30 / +46 733 18 20 97 / niklas.nagorny@elaflex.se
Elaflex AB, Danderyd

 

Viktor Aase Jr, Vice generalsekreterare Norge
+47 55 50 85 00 / +47 90 99 69 00 / viktor@oljeservice.no
Oljeservice A/S, Bergen

 

Martin Frandsen, Vice generalsekreterare Danmark

+45 60 100 500,  +45 6441 9024 / martin@sptass.eu
FTC A/S, Middelfart

 

Jonas Ericson Nihlstorp, Sekreterare Sverige

+46 40 92 20 51 / +46 708 32 57 53 / jonas@afriso.se
Afriso EMA AB


Mats Ohlsson, Sverige

+46 40 360 763, +46 70 659 08 31 /mats.ohlsson@wayne.com
Wayne Fueling Systems, Malmö

 

Stefan Nordahl, Sverige

+46 40 36 08 02 / +46 706 766 415 / stefan.nordahl@wennstrom.com
Wennstrom Fuel Systems AB, Malmö

 

Marie Borgström, Sverige

+46 70 977 88 83 /  marie.borgstrom@telia.com 

Borgströms Kvalitetskonsult AB, Brämhult

 
Arild Nordby, Norge

+47916 19 951 / arinordb@online.no
Arild Nordby Consult, Oslo
 

Mats Lundh, Norge

+47 64 83 75 40, +47 904 08 705 / Mats.Lundh@net-as.no

Norsk Energiteknikk AS, Norge

 

Jan Jørgensen, Danmark

 

+45 36 78 60 83 / +45 26 32 60 77 / jaj@h-orloff.dk
H.Orloff ApS, Hvidovre
 

Jørgen Jensen, Danmark

+45 4595 1003 / jsj@suneogjensen.dk

Sune og Jensen Aps, Ll. Skensved